Jozef Černek (1978)
réžia, vedenie súboru

blog_opt_3K divadelnému umeniu sa dostal v najzaujímavejšom, ale aj v najkomplikovanejšom veku-na strednej škole. Formoval ho folklórny súbor Dunaj (MsKS Komárno) pod vedením Ľudovíta Gallovicha a dramatický krúžok na gymnáziu, ktorý v tom čase viedol Michal Špaňúr. Popritom sa venoval recitácii a moderovaniu rôznych spoločenských udalostí prevažne pre Maticu slovenskú a mesto Komárno. Od roku 2004 vedie Dramatický krúžok Gymnázia Ľ. J. Šuleka v Komárne a popri svojom civilnom povolaní (riaditeľ spoločnosti Energy) sa intenzívne venuje aj divadlu. Režisérsky sa podieľal na desiatke divadelných projektov. Na svojom konte má aj produkciu a réžiu 3 koncertov  spojených s IT show ako prvých v SR a ČR vysielaných live prostredníctvom internetu. Prvý muzikál – Romeo a Júlia, ako to vidíme my, ktorý pripravil dramaticky a režijne, sa v roku 2007 stáva najúspešnejším študentským dielom s celoslovenským dosahom.

Jozef Černek

Prečítajte si aj menej vážny životopis :-)

V muzikáli Sen noci Svätojánskej stvárnil nezabudnuteľného Klba.

V roku 2008  študenti pod jeho taktovkou pripravili muzikál Sen noci Svätojánskej, ktorý videlo takmer 20 000 divákov.
V roku 2011 vzniká muzikál Skrotenie, ktorý je spojením dvoch Shakespearových diel Kupec Benátsky a Skrotenie čertice. K prvým muzikálom vyšli CD albumy, na ktorých sa autorsky podieľal na produkcii a na tvorbe textov. Pokiaľ v predchádzajúcich projektoch texty Williama Shakespeara len upravoval a dramatizoval, muzikál Snehulienka a zopár trpaslíkov je jeho prvým úplne pôvodným autorským dielom.
Jozefa Černeka obyvatelia mesta Komárno poznajú ako moderátora mestskej televízie, konferenciera rôznych podujatí, riaditeľa Domu Matice slovenskej a okrem Dramatického krúžku pôsobí aj ako tanečník a manažér vo folklórom motivovanom súbore Slovenskí rebeli.

Archív

Dramatický krúžok oslávi už túto jeseň svojich 10 rokov. Pozrite si aj archív našich predošlých predstavení.

Archív

Náš tvorivý tím

Peter Emmer
Peter EmmerHudba
O Peťovi vám vieme povedať iba toľko, že jeho život je hudba. Je naším hudobným skladateľom už zopár rokov, prvú skaldbu zložil do muzikálu Rómeo a Júlia alebo ako to vidíme my a odvtedy tvorí hudobný background práve on. Zvyšok vám povie youtube alebo muzikanti :-)
Broňa Bočáneková
Broňa Bočánekováchoregraf
Choreografie tancov do každého muzikálu neúnavne zostavuje naša Broňa. Inak keď budete vidieť nejaku ťažkotonážnu loď ako práve niečo bagruje, rozvŕtava alebo ťaží, spomeňte si na ňu, možno ju navrhovala práve ona. Mimo iné, má svojich tanečníkov v Junior clube, precvičuje fitness pre rôzne vekové kategórie počas celého týždňa, stále sa hýbe a tancuje asi od troch rokov :-)
Janka Vikartovská
Janka VikartovskáKostymér
Janka, ktorú prezývame Džejn, je veselý, energický človek, ktorý rád všeličo tvorí a vymýšľa. Už niekoľo projektov sa stará o našu scénu a kostýmy s veľkým nadšením a zodpovednosťou. K všelijakým kreatívnym činnostiam vedie aj svojho synátora. Nuž, túto tvorivosť majú v rodine. Janke totiž s tvorbou kostýmov pomála jej mamina Janka Balašková, ktorej touto cestou pekne ďakujeme, že svoju dcéru a aj nás podporuje v našej činnosti :-)
Richard Slezák
Richard SlezákScénograf
Richard je novou posilou nášho tímu, je to pán scénograf, veď napokon, nechajte sa prekvapiť na premiére :-). Viac o Richardovi nájdete napr. v tomto blogu.
Peter ProfantVýtvarník
Tibor Vighgrafik propagačných materiálov
Jana PipíškováProdukcia predstavení