Milí rodičia,
predstavte si, existuje človek, ktorý vie naše deti obliecť.
Napriek tomu, že je dospelý (dobre, dobre, ešte nie je tak celkom v našom veku, ale občiansky už pár rokov má…). Dobré nie? Ja som si myslela, že také neexistuje. Moja dcéra zámerne sabotuje všetky moje pokusy o nákup handier (určené pre ňu), bojkotuje všetky moje návrhy priamo v butiku (vie sa ofučať ešte aj na nákupe tielok), pre moje nákupné omyly nemá kúska pochopenia. Chápete to? Značka, neznačka, čína, nečína… všetko jedno. Vždy chce niečo iné. Celkom vážne ju podozrievam, že to robí zámerne – párkrát som ju totiž pristihla, že jej pri niektorých extra handrách extra zažiarili očká (keď sa neovládla) a potom keď sa pristihla, veľkodušne odvrkla, že jej to teda môôôôžem kúpiť, keď veľmi chcem… (no nedali by ste jej po hlave???)
No ale späť k téme. Táto osôbka nieže naše deti oblieka. Ale ako oblieka! Jednoducho BO-HOV-SKY. Videli ste už fotky z kostýmových skúšok? Ee? Tak prosím. Videli ste už fotky z fotenia v DAB v Nitre? Ee? Urobte kuk! Tak toto je práca našej Janky.
Kdesi som sa dočítala, že ju vraj voláme Džejn. Pravda je taká, že naše deti jej inak ako Janulkanaša nepovedia. :) Občas ofrflú krátku sukňu – dievčatá vraj nemajú dosť pekné nohy, potom trpasličie čiapky – veď sú už nejakí tí polodospeláci, … Hm. Došlo mi, že tu som skončila. No dobre. Niektorí ešte ofrflali maľovanie na tvár na Kapustnici. Ale to sa neráta, v tom bola Janka nevinne. Takže na Janulkunašu deti nedajú dopustiť.
Vy by ste aj? Janka je schopná za noc vytvoriť troch chýbajúcich trpaslíkov, do štvrtej ráno sa trápiť s elastickým oblečením pre našu akrobatku a ráno (9:00) prísť pripravená, na všetko prichystaná a najkrajšia, ako po wellness víkende, na kostýmovú skúšku a natáčanie. Chápete to? Džejn okrem kostýmov zvládne aj vizáž detisiek :-) Keď Vám potom, len tak medzi rečou podá kušu pre Poľovníka, mega krompáč pre trpalíska, doladenú Bielu kráľovnú, zdokonalené Zrkadlo, a povie, že jej malý syn je chorý a celú noc zle spal, takže sa jej blbo šilo, onemiem. No a to sa mi teda nestáva často. Potom Vás dorazí tým, že manžel objednal maliarov, takže by už (po 10 hodinách pobehovania okolo detí – nočné šitie nerátajúc, to všetko bez obeda, resp. s polostudeným, zvädnutým poloobedom z umelej krabice) pomaly išla. Všetko s úsmevom, nestrácajúc kľud a pozitívnu energiu. Potom keď vidím, že moje vlastné decko vyzlieka kostým, akoby to bola “telesná”, každú jeho časť rozhodí do iného kúta šatne, potom to tam nonšalantne nechá, že však otrokyne zbierajte (Jankenašej to, prosím, neprezraďte), potom mi príde tak trocha ľúto. Ale to asi poznáme všetci, každý možno inak a každý v inej miere, ale isto to už postretlo každého jedného z nás (Hoci moje dieťa vedie prím, nebol to jediný šatstvorozhadzovačný dvojnohý cicavec v budove :) Ešte Poľovník by s ňou mohol súťažiť o prvenstvo, ale jemu sa to odpúšťa, lebo robí x ďalších vecí okolo muzikálu…).
Takže Janulka naša: viem, neviem Ti nakúpiť správnu látku, krompáč, ktorý si mala vrátiť pred 2 týždňami, som ešte včera mala v aute, volám Ti zásadne, keď uspávaš svojho syna, zveríš mi jediný kostým z tridsiatich, aj to mi trvá vybaviť 3 týždne (aj to som si nie istá, či budeš spokojná), ak Ti volám, volám kvôli tomu, že Jozef (náš režisér) pridal nejaké postavy a potrebuje ďalšie kostýmy, alebo potrebujem zošiť plátno na kulisy, pričom máš doma chorého syna (Inak, perfektne sa s ním stavia železnica a depo pre vláčik. Ehm, ešte sme spolu hasili oheň (v depe) a stavali tunel pre lokomotívu. Občas by si mi ho mohla požičať), viem. Sme nepodarení. Jozef, deti, ja, … ale ver mi že vieme, že bez Teba by náš divadelný svet nebol tak farebný, Temná kráľovná by nebola tak čierno temná, Zrkadlo tak žiarivo pravdiné a Snehulienka tak snehulienkovsky rozkošná. Čo by sme si potom počali???
Janulkanaša. Za deti, za nás, (nebojím sa vlka, nebojím sa líšky)za kráľovstvo, za les (zoskočím aj z výšky)Ti odkazujem, že ďakujeme, si fakt úžasná. :)
Pozdravuje Vás Vaša,